Stackpole Electronics Inc RNCS1206BKE412R
Part No.:
RNCS1206BKE412R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCS1206BKE412R.pdf
Description:
RES 412 OHM 0.1% 1/8W 1206
Resistance:
412 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCS1206BKE412R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCS1206BKE412R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCS1206BKE412R?
Image RNCS1206BKE412R
Part Number RNCS1206BKE412R
Product Status Active
Resistance 412 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)