Stackpole Electronics Inc RNCS1206BKE19K1
Part No.:
RNCS1206BKE19K1
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCS1206BKE19K1.pdf
Description:
RES 19.1K OHM 0.1% 1/8W 1206
Resistance:
19.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCS1206BKE19K1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCS1206BKE19K1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCS1206BKE19K1?
Image RNCS1206BKE19K1
Part Number RNCS1206BKE19K1
Product Status Active
Resistance 19.1 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)