Stackpole Electronics Inc RNCS1206BKE193K
Part No.:
RNCS1206BKE193K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCS1206BKE193K.pdf
Description:
RES 193K OHM 0.1% 1/8W 1206
Resistance:
193 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCS1206BKE193K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCS1206BKE193K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCS1206BKE193K?
Image RNCS1206BKE193K
Part Number RNCS1206BKE193K
Product Status Active
Resistance 193 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)