Stackpole Electronics Inc RNCS0805BKE115K
Part No.:
RNCS0805BKE115K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCS0805BKE115K.pdf
Description:
RES 115K OHM 0.1% 1/10W 0805
Series:
RNCS
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
115 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCS0805BKE115K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCS0805BKE115K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCS0805BKE115K?
Image RNCS0805BKE115K
Part Number RNCS0805BKE115K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCS
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 115 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)