Stackpole Electronics Inc RNCS0603BTC6K34
Part No.:
RNCS0603BTC6K34
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCS0603BTC6K34.pdf
Description:
RES 6.34K OHM 0.1% 1/16W 0603
Series:
RNCS
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
6.34 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RNCS0603BTC6K34 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCS0603BTC6K34 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCS0603BTC6K34?
Image RNCS0603BTC6K34
Part Number RNCS0603BTC6K34
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCS
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 6.34 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)