Stackpole Electronics Inc RNCP0402FTD866R
Part No.:
RNCP0402FTD866R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCP0402FTD866R.pdf
Description:
RES 866 OHM 1% 1/10W 0402
Resistance:
866 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNCP0402FTD866R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCP0402FTD866R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCP0402FTD866R?
Image RNCP0402FTD866R
Part Number RNCP0402FTD866R
Product Status Active
Resistance 866 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)