Stackpole Electronics Inc RNCP0402FTD3R30
Part No.:
RNCP0402FTD3R30
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCP0402FTD3R30.pdf
Description:
RES 3.3 OHM 1% 1/10W 0402
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNCP0402FTD3R30 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCP0402FTD3R30 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCP0402FTD3R30?
Image RNCP0402FTD3R30
Part Number RNCP0402FTD3R30
Product Status Active
Resistance 3.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)