Stackpole Electronics Inc RNCP0402FTD22R1
Part No.:
RNCP0402FTD22R1
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCP0402FTD22R1.pdf
Description:
RES 22.1 OHM 1% 1/10W 0402
Resistance:
22.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNCP0402FTD22R1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCP0402FTD22R1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCP0402FTD22R1?
Image RNCP0402FTD22R1
Part Number RNCP0402FTD22R1
Product Status Active
Resistance 22.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)