Stackpole Electronics Inc RNCF2010BTT3K01
Part No.:
RNCF2010BTT3K01
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF2010BTT3K01.pdf
Description:
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/3W 2010
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RNCF
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
3.01 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF2010BTT3K01 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF2010BTT3K01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF2010BTT3K01?
Image RNCF2010BTT3K01
Part Number RNCF2010BTT3K01
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.01 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)