Stackpole Electronics Inc RNCF1206DTT95K3
Part No.:
RNCF1206DTT95K3
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF1206DTT95K3.pdf
Description:
RES SMD 95.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Series:
RNCF
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
95.3 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF1206DTT95K3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF1206DTT95K3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF1206DTT95K3?
Image RNCF1206DTT95K3
Part Number RNCF1206DTT95K3
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 95.3 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)