Stackpole Electronics Inc RNCF1206BTE28K0
Part No.:
RNCF1206BTE28K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF1206BTE28K0.pdf
Description:
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/3W 1206
Resistance:
28 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF1206BTE28K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF1206BTE28K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF1206BTE28K0?
Image RNCF1206BTE28K0
Part Number RNCF1206BTE28K0
Product Status Active
Resistance 28 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)