Stackpole Electronics Inc RNCF1206BTE200K
Part No.:
RNCF1206BTE200K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF1206BTE200K.pdf
Description:
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/3W 1206
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF1206BTE200K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF1206BTE200K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF1206BTE200K?
Image RNCF1206BTE200K
Part Number RNCF1206BTE200K
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)