Stackpole Electronics Inc RNCF1206BTE100R
Part No.:
RNCF1206BTE100R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF1206BTE100R.pdf
Description:
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/3W 1206
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF1206BTE100R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF1206BTE100R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF1206BTE100R?
Image RNCF1206BTE100R
Part Number RNCF1206BTE100R
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)