Stackpole Electronics Inc RNCF1206ATT10K0
Part No.:
RNCF1206ATT10K0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF1206ATT10K0.pdf
Description:
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/4W 1206
Series:
RNCF
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF1206ATT10K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF1206ATT10K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF1206ATT10K0?
Image RNCF1206ATT10K0
Part Number RNCF1206ATT10K0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)