Stackpole Electronics Inc RNCF0805BKY569R
Part No.:
RNCF0805BKY569R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0805BKY569R.pdf
Description:
RES SMD 569 OHM 0.1% 1/8W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
569 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0805BKY569R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0805BKY569R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0805BKY569R?
Image RNCF0805BKY569R
Part Number RNCF0805BKY569R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 569 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)