Stackpole Electronics Inc RNCF0805BKE301R
Part No.:
RNCF0805BKE301R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0805BKE301R.pdf
Description:
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/4W 0805
Resistance:
301 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0805BKE301R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0805BKE301R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0805BKE301R?
Image RNCF0805BKE301R
Part Number RNCF0805BKE301R
Product Status Active
Resistance 301 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)