Stackpole Electronics Inc RNCF0805BKC60R4
Part No.:
RNCF0805BKC60R4
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0805BKC60R4.pdf
Description:
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 0805
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0805BKC60R4 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0805BKC60R4 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0805BKC60R4?
Image RNCF0805BKC60R4
Part Number RNCF0805BKC60R4
Product Status Active
Resistance 60.4 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)