Stackpole Electronics Inc RNCF0805ATT470K
Part No.:
RNCF0805ATT470K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0805ATT470K.pdf
Description:
RES SMD 470K OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
470 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0805ATT470K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0805ATT470K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0805ATT470K?
Image RNCF0805ATT470K
Part Number RNCF0805ATT470K
Product Status Active
Resistance 470 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)