Stackpole Electronics Inc RNCF0805ATT20K0
Part No.:
RNCF0805ATT20K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0805ATT20K0.pdf
Description:
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0805ATT20K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0805ATT20K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0805ATT20K0?
Image RNCF0805ATT20K0
Part Number RNCF0805ATT20K0
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)