Stackpole Electronics Inc RNCF0805ATT14K3
Part No.:
RNCF0805ATT14K3
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0805ATT14K3.pdf
Description:
RES 14.3K OHM 0.05% 1/8W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
14.3 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0805ATT14K3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0805ATT14K3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0805ATT14K3?
Image RNCF0805ATT14K3
Part Number RNCF0805ATT14K3
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 14.3 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)