Stackpole Electronics Inc RNCF0805ATT100K
Part No.:
RNCF0805ATT100K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0805ATT100K.pdf
Description:
RES SMD 100K OHM 0.05% 1/8W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0805ATT100K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0805ATT100K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0805ATT100K?
Image RNCF0805ATT100K
Part Number RNCF0805ATT100K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)