Stackpole Electronics Inc RNCF0603TTC15K0
Part No.:
RNCF0603TTC15K0
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0603TTC15K0.pdf
Description:
RES SMD 15K OHM 0.01% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0603TTC15K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0603TTC15K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0603TTC15K0?
Image RNCF0603TTC15K0
Part Number RNCF0603TTC15K0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 15 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)