Stackpole Electronics Inc RNCF0603TKE30K5
Part No.:
RNCF0603TKE30K5
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0603TKE30K5.pdf
Description:
RES 30.5K OHM 0.01% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
30.5 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0603TKE30K5 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0603TKE30K5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0603TKE30K5?
Image RNCF0603TKE30K5
Part Number RNCF0603TKE30K5
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 30.5 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)