Stackpole Electronics Inc RNCF0603BTS20K0
Part No.:
RNCF0603BTS20K0
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCF0603BTS20K0.pdf
Description:
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series:
RNCF
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RNCF0603BTS20K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCF0603BTS20K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCF0603BTS20K0?
Image RNCF0603BTS20K0
Part Number RNCF0603BTS20K0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCF
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)