Stackpole Electronics Inc RNCA0603BTE10R0
Part No.:
RNCA0603BTE10R0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCA0603BTE10R0.pdf
Description:
RES, AUTO, 10 OHM, 0603, 0.1%, 2
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RNCA
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RNCA0603BTE10R0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCA0603BTE10R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCA0603BTE10R0?
Image RNCA0603BTE10R0
Part Number RNCA0603BTE10R0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNCA
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)