KOA Speer Electronics, Inc. RN73R2BTTD7151A10
Part No.:
RN73R2BTTD7151A10
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73R2BTTD7151A10.pdf
Description:
RES 7.15K OHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
RN73R
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
7.15 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RN73R2BTTD7151A10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73R2BTTD7151A10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73R2BTTD7151A10?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RN73R2BTTD7151A10
Part Number RN73R2BTTD7151A10
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73R
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 7.15 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)