KOA Speer Electronics, Inc. RN73R2BTTD3012A10
Part No.:
RN73R2BTTD3012A10
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73R2BTTD3012A10.pdf
Description:
RES 30.1K OHM 0.05% 1/4W 1206
Resistance:
30.1 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RN73R2BTTD3012A10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73R2BTTD3012A10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73R2BTTD3012A10?
Image RN73R2BTTD3012A10
Part Number RN73R2BTTD3012A10
Product Status Active
Resistance 30.1 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)