KOA Speer Electronics, Inc. RN73R2BTTD1100A10
Part No.:
RN73R2BTTD1100A10
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73R2BTTD1100A10.pdf
Description:
RES 110 OHM 0.05% 1/4W 1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RN73R2BTTD1100A10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73R2BTTD1100A10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73R2BTTD1100A10?
Image RN73R2BTTD1100A10
Part Number RN73R2BTTD1100A10
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73R
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 110 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)