KOA Speer Electronics, Inc. RN73R2ATTD5300D25
Part No.:
RN73R2ATTD5300D25
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73R2ATTD5300D25.pdf
Description:
RES 530 OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
RN73R
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
530 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RN73R2ATTD5300D25 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73R2ATTD5300D25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73R2ATTD5300D25?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RN73R2ATTD5300D25
Part Number RN73R2ATTD5300D25
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73R
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 530 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)