KOA Speer Electronics, Inc. RN73R1JTTD50R5B25
Part No.:
RN73R1JTTD50R5B25
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73R1JTTD50R5B25.pdf
Description:
RES 50.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance:
50.5 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RN73R1JTTD50R5B25 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73R1JTTD50R5B25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73R1JTTD50R5B25?
Image RN73R1JTTD50R5B25
Part Number RN73R1JTTD50R5B25
Product Status Active
Resistance 50.5 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)