KOA Speer Electronics, Inc. RN73R1JTTD1004B25
Part No.:
RN73R1JTTD1004B25
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73R1JTTD1004B25.pdf
Description:
RES 1M OHM 0.1% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RN73R1JTTD1004B25 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73R1JTTD1004B25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73R1JTTD1004B25?
Image RN73R1JTTD1004B25
Part Number RN73R1JTTD1004B25
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73R
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1 MOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)