KOA Speer Electronics, Inc. RN73R1ETTP5421B25
Part No.:
RN73R1ETTP5421B25
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73R1ETTP5421B25.pdf
Description:
RES 5.42K OHM 0.1% 1/16W 0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
5.42 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order RN73R1ETTP5421B25 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73R1ETTP5421B25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73R1ETTP5421B25?
Image RN73R1ETTP5421B25
Part Number RN73R1ETTP5421B25
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73R
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.42 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)