KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD1690C10
Part No.:
RN73H2ETTD1690C10
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H2ETTD1690C10.pdf
Description:
RES 169 OHM 0.25% 1/4W 1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
169 Ohms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H2ETTD1690C10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H2ETTD1690C10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H2ETTD1690C10?
Image RN73H2ETTD1690C10
Part Number RN73H2ETTD1690C10
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73H
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 169 Ohms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)