KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2BTTD2772B10
Part No.:
RN73H2BTTD2772B10
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H2BTTD2772B10.pdf
Description:
RES 27.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
27.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H2BTTD2772B10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H2BTTD2772B10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H2BTTD2772B10?
Image RN73H2BTTD2772B10
Part Number RN73H2BTTD2772B10
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73H
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 27.7 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)