KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ATTD9880A10
Part No.:
RN73H2ATTD9880A10
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H2ATTD9880A10.pdf
Description:
RES 988 OHM 0.05% 1/8W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
988 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H2ATTD9880A10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H2ATTD9880A10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H2ATTD9880A10?
Image RN73H2ATTD9880A10
Part Number RN73H2ATTD9880A10
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73H
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 988 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)