KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ATTD6422A10
Part No.:
RN73H2ATTD6422A10
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H2ATTD6422A10.pdf
Description:
RES 64.2K OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
64.2 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H2ATTD6422A10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H2ATTD6422A10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H2ATTD6422A10?
Image RN73H2ATTD6422A10
Part Number RN73H2ATTD6422A10
Product Status Active
Resistance 64.2 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)