KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ATTD4811A10
Part No.:
RN73H2ATTD4811A10
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H2ATTD4811A10.pdf
Description:
RES 4.81K OHM 0.05% 1/8W 0805
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
RN73H
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
4.81 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RN73H2ATTD4811A10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H2ATTD4811A10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H2ATTD4811A10?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RN73H2ATTD4811A10
Part Number RN73H2ATTD4811A10
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73H
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.81 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)