KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ATTD3611A10
Part No.:
RN73H2ATTD3611A10
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H2ATTD3611A10.pdf
Description:
RES 3.61K OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
3.61 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H2ATTD3611A10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H2ATTD3611A10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H2ATTD3611A10?
Image RN73H2ATTD3611A10
Part Number RN73H2ATTD3611A10
Product Status Active
Resistance 3.61 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)