KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1JTTD9880D25
Part No.:
RN73H1JTTD9880D25
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H1JTTD9880D25.pdf
Description:
RES 988 OHM 0.5% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
988 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H1JTTD9880D25 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H1JTTD9880D25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H1JTTD9880D25?
Image RN73H1JTTD9880D25
Part Number RN73H1JTTD9880D25
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73H
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 988 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)