KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1JTTD89R8A10
Part No.:
RN73H1JTTD89R8A10
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H1JTTD89R8A10.pdf
Description:
RES 89.8 OHM 0.05% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
89.8 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H1JTTD89R8A10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H1JTTD89R8A10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H1JTTD89R8A10?
Image RN73H1JTTD89R8A10
Part Number RN73H1JTTD89R8A10
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series RN73H
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 89.8 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)