KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1JTTD49R9D25
Part No.:
RN73H1JTTD49R9D25
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H1JTTD49R9D25.pdf
Description:
RES 49.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H1JTTD49R9D25 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H1JTTD49R9D25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H1JTTD49R9D25?
Image RN73H1JTTD49R9D25
Part Number RN73H1JTTD49R9D25
Product Status Active
Resistance 49.9 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)