KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1JTTD2000A10
Part No.:
RN73H1JTTD2000A10
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H1JTTD2000A10.pdf
Description:
RES 200 OHM 0.05% 1/10W 0603
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H1JTTD2000A10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H1JTTD2000A10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H1JTTD2000A10?
Image RN73H1JTTD2000A10
Part Number RN73H1JTTD2000A10
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)