KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1JTTD10R0F50
Part No.:
RN73H1JTTD10R0F50
Datasheet:
Chuangxin CloudRN73H1JTTD10R0F50.pdf
Description:
RES 10 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RN73H1JTTD10R0F50 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RN73H1JTTD10R0F50 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN73H1JTTD10R0F50?
Image RN73H1JTTD10R0F50
Part Number RN73H1JTTD10R0F50
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)