Stackpole Electronics Inc RMEF0402JT1M30
Part No.:
RMEF0402JT1M30
Datasheet:
Chuangxin CloudRMEF0402JT1M30.pdf
Description:
RES 1.3 MOHM 5% 1/16W 0402
Resistance:
1.3 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free), AEC-Q200
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RMEF0402JT1M30 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMEF0402JT1M30 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMEF0402JT1M30?
Image RMEF0402JT1M30
Part Number RMEF0402JT1M30
Product Status Active
Resistance 1.3 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package 7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free), AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)