Stackpole Electronics Inc RMEF0402JT110K
Part No.:
RMEF0402JT110K
Datasheet:
Chuangxin CloudRMEF0402JT110K.pdf
Description:
RES 110K OHM 5% 1/16W 0402
Resistance:
110 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free), AEC-Q200
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RMEF0402JT110K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMEF0402JT110K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMEF0402JT110K?
Image RMEF0402JT110K
Part Number RMEF0402JT110K
Product Status Active
Resistance 110 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package 7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free), AEC-Q200
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)