Stackpole Electronics Inc RMCW1218JT2M40
Part No.:
RMCW1218JT2M40
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCW1218JT2M40.pdf
Description:
RES 2.4M OHM 5% 1W 1218
Resistance:
2.4 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RMCW1218JT2M40 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCW1218JT2M40 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCW1218JT2M40?
Image RMCW1218JT2M40
Part Number RMCW1218JT2M40
Product Status Active
Resistance 2.4 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1218
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)