Stackpole Electronics Inc RMCW1218JT2K70
Part No.:
RMCW1218JT2K70
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCW1218JT2K70.pdf
Description:
RES 2.7K OHM 5% 1W 1218
Resistance:
2.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RMCW1218JT2K70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCW1218JT2K70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCW1218JT2K70?
Image RMCW1218JT2K70
Part Number RMCW1218JT2K70
Product Status Active
Resistance 2.7 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1218
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)