Stackpole Electronics Inc RMCS2010JT680K
Part No.:
RMCS2010JT680K
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS2010JT680K.pdf
Description:
RES 680K OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
680 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS2010JT680K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS2010JT680K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS2010JT680K?
Image RMCS2010JT680K
Part Number RMCS2010JT680K
Product Status Active
Resistance 680 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)