Stackpole Electronics Inc RMCS2010JT4M70
Part No.:
RMCS2010JT4M70
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS2010JT4M70.pdf
Description:
RES 4.7M OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
4.7 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS2010JT4M70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS2010JT4M70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS2010JT4M70?
Image RMCS2010JT4M70
Part Number RMCS2010JT4M70
Product Status Active
Resistance 4.7 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)