Stackpole Electronics Inc RMCS2010JT330K
Part No.:
RMCS2010JT330K
Datasheet:
Chuangxin CloudRMCS2010JT330K.pdf
Description:
RES 330K OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
330 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RMCS2010JT330K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RMCS2010JT330K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RMCS2010JT330K?
Image RMCS2010JT330K
Part Number RMCS2010JT330K
Product Status Active
Resistance 330 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)